AKADEMİK

PATOMED Laboratuarı'nda  Histoteknoloji bölümünde tam-otomatik doku işlemcisi, parafin doku bloklama cihazı, mikrotomlar, su banyoları bulunmaktadır. Rutin  incelemelerin yanısıra tümöral dokularda immünohistokimya denilen antijen etkileşimleri ve özel boya çalışmaları  yapılmaktadır.


 Sitoloji bölümünde Pap ( servikovajinal ) smear'ler için klasik olan yayma yöntemi ile beraber Sıvı Bazlı ( liquid-based ) sitoloji  teknikleri kullanılmaktadır.  Non-jinekolojik sitoloji spesimenleri ( balgam, vücut sıvıları ) konvansiyonel teknik ve boyalarla işleme alınmakta ve hazırlanmaktadırlar. 


 Laboratuara girişi yapılan doku veya sitolojik spesimenler teknikerler tarafından gerekli işlemlere alınmakta, otomatik cihazlar vasıtasıyla etkili ve hızlı olarak hazırlanmakta, neticede doktorlar tarafından mikroskopik incelemeye tabi tutulmaktadırlar. Bu işlemler çoğunlukla bir, bazen iki işgünü içinde bitmekte ve her spesimen için bir rapor oluşmaktadır. Bazı vak'aların detaylı  çalışılması gerektiğinden,  inceleme uzun sürmekte ve raporlama daha çok zaman almaktadır.


 İnceleme için oluşturulan doku blokları ve  lamları için laboratuar arşivlemesi   en ayrıntılı biçimde yapılmaktadır. Ayrıca yazılı dökümantasyon ve kalite kontrol belgeleri en hassas biçimde kayıt edilmekte ve saklanmaktadır.
 

American Society for Clinical Pathology
TANITIM TESTLER KURUMSAL DR. ONAT AKIN AKADEMİK İNSAN KAYNAKLARI İLETİŞİM


©2024 PATOMED
Tüm Hakları Saklıdır / All Rights Reserved
Gürsel Mah. Darülaceze Cad. Ekşioğlu İş Merkezi Kat:3 No: 36 D:4 Okmeydanı – İSTANBUL
Tel: +90 (212) 234 08 52 - Faks: +90 (212) 234 08 54
info@patomed.com